כריות שינה אורתופדיות


מי שסובל מכאבי גב מקבל המלצות לרכוש כריות שינה אורתופדיות, רבים שואלים את עצמם האם הן יעילות בטיפול בכאבי הגב ומה בעצם ההבדל בינן לבין הכריות הרגילות שקיימות לנו בבית. האם רכישת כריות שינה אורתופדיות שוות את המחיר? איך לבחור אותן? על כל זאת ועוד נענה בהמשך.

מה המחיר של כריות השינה האורתופדיות?כריות שינה אורטופדיות
בדיקה של מחירי כריות השינה האורתופדיות ברשתות המתמחות השונות מראות פערי מחירים לא קטנים בין כרית אורתופדית אחת לשינה, בעוד שהכריות האותרופדיות הזולות יותר עולות כ-200 ש”ח. הכריות היקרות יותר מגיעות עד ל-500 ש”ח ורובן עולות בין 300 ל-400 ש”ח. ההבדלים בין הכריות נובעים מסוג החומר ממנו מיוצרת הכרית האורתופדית והמותג שתחתיו הכרית נמכרת. וגם הם לא היו תמיד במבצע כמו כריות שניתן לקנות במסגרת מצעים.

חלק מהכריות המתקדמות גם מספקות אפקט קירור במהלך הלילה שמתאים במהלך עונת הקיץ החמה ולכן מחירן גבוה יותר משאר הכריות. החומר הפופולארי והאיכותי ביותר ממנו מייצרים כריות אורתופדיות נקרא ויסקו ובהתאם רוב הכריות היקרות מיוצרות ממנו.

האם כריות אורתופדיות באמת בריאות יותר לגוף?
כריות אותרופדיות במקרים רבים נוחות יותר למשתמש, אולם חשוב לציין שלא הוכח קשר משמעותי בין שימוש בכרית אורתופדית לבין בריאות הגב. רופאים מציינים כאשר מדובר באנשים נורמטיבים ללא בעיות קשות בגב או שברים זמניים אין חשיבות לשימוש בכריות מהסוג הזה. לדבריהם הנושא המרכזי שעליו יש לשים דגש כאשר רוכשים כרית הוא שמירה על מנח ישר בין הגוף לראש, כלומר שלא ייווצר מצב שבו הראש גבוהה יותר מהגוף, שנוצר עקב שינה על כרית גבוהה וגם שלא יווצר מצב שבו הראש נמוך יותר מהגוף.

מומחים לרפואת הגב תוקפים את תעשיית הכריות האותרופדיות ואף מציינים כי מדובר בתעשייה מסחרית ותו לא וכי היתרונות הבריאותיים שלהם לא באמת הוכחו על ידי מחקרים רציניים. לכן, כאשר אתם בוחרים כרית חשוב שתשימו דגש על ההוראות שהובאו לעיל ובנוסף תוודאו שנוח לכם במהלך השינה.

אבל האם הכריות האלה נוחות יותר?
במהלך ניסוי שבוצע לאחרונה חולקו ל-11 נסיינים כריות אורתופדיות שונות לשנת לילה, התוצאות השתנו למדי בין הנסיינים, בעוד שחלק מהנסיינים ציינו שהכרית נוחה יותר באופן משמעותי מהכריות הרגילות שאנו מכירים חלק אחר ציין כי הכריות האלה פחות נוחות ואף קמו עם כאבי גב.

תוצאות הניסוי הראו שבסופו של דבר הדבר החשוב ביותר כאשר אנו באים לרכוש כרית הוא כמה אנחנו אוהבים אותה, אם כרית נוחה לכם ואתם לא סובלים מכאבי גב בטווח הרחוק אתם יכולים להמשיך להשתמש בה ולהנות ממנה. אם אתם סובלים מכאב גב אז תבדקו את עצמכם ואת המנח שלכם במהלך השינה, אם תמצאו שהראש שלכם גבוהה או נמוך יותר מהגוף כדאי שתשקלו לרכוש כרית חדשה. וגם שמיכות שינה בהתאם.

חשוב להדגיש, כרית אורתופדית היא לא דבר רע, חלק מהאנשים מעדיפים אותן וטוענים שהיא נוחה להם יותר אולם אם אתם סובלים מכאבי גב אתם לא צריכים בהכרח למהר לקנות את הכריות היקרות הללו, תחילה תבדקו את התנוחה ואת המנח שלכם כאשר אתם משתמשים בכרית הנוכחית וכמובן כאשר הכאב נמשך תפנו להתייעץ עם רופא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן