צפיפות מצעים

סוגי מצעים – המשמעות של צפיפות בד המצעים וההרכב שלהם

מבקשים לקנות מצעים איכותיים? באתר ובחנות של המותג HEAVEN תיהנו ממבחר עשיר ואיכותי של מצעים מסוגים שונים. איכות גבוהה זו מבוססת קודם כל על צפיפות מצעים מעולה, זאת לצד מצעים עם סוגי אריגה שונים, כמו כותנה סרוקה, מצעי טריקו ג’רסי, מצעים מכותנה מצרית, מצעי סאטן, מצעי פרקל, ועוד.

אז כיצד צפיפות בד מצעים משפיעה על איכותם? מה זה בד פרקל ומה זה בד סאטן? על כך יוסבר להלן.

 

המשמעות של צפיפות החוטים במצעים

בכדי להתחיל לדבר על איכות מצעים יש להבין מה הם מצעים ואיך מכינים אותם. המצעים מבוססים למעשה על בדים ארוגים עם חוטים משולבים באריגת שתי וערב בצורות ושיטות שונות, כאשר בכל סוג של אריגה צפיפות חוטים למצעים מכתיבה את איכותם ומידת עמידותם.

 

וכמו שניתן להבין ככל שרמת הצפיפות עולה כך בהתאם גם עולה איכות ועמידות הבד, עם חוטים שהינם יותר דקים וארוכים היוצרים בדים יותר עמידים לאורך זמן, חלקים, רכים, פחות מתקמטים ויותר מהודקים.

 

בנוסף צפיפות גבוהה של בד והיכולת להפיק ממנו חוטים כמה שיותר ארוכים ודקים גם מעידה על איכות הכותנה ממנה המצעים עשויים. זאת מכיוון שככול שסיבי חוטי הבד יותר ארוכים ודקים כך ניתן לצופף אותם יותר והם גם יותר חזקים וגמישים, בעוד שחוטים מבוססים על סיבים קצרים מספקים בד יותר חלש ופחות איכותי. את הצפיפות של הבדים מודדים בחוט לאינץ’ רבוע או למטר מרובע. למשל 144 לאינץ’ בד נחשב למידה סטנדרטית של צפיפות חוט, כאשר למטה מכך בדים מכונים מוסלין. צפיפות של מעל 188 אינץ’ כבר נחשבת לאיכותית, כאשר מצעים בצפיפות 300 או מצעים בצפיפות 400 כבר נחשבים למצעי פרימיום.

 

משמעות הרכב הבד של המצעים

לצד רמת צפיפות, איכות של מצעים נבחנת גם בהתאם להרכב הבד שלהם. הבדים למצעים יכולים להיות עשויים מחומרים טבעיים, מחומרים סינטטיים או משילוב שלהם. סוג הבד הנפוץ והמבוקש ביותר עבור מצעים הינו כותנה, כאשר ככול שהרכב הכותנה במצעים יותר גבוה כך הם נחשבים ליותר איכותיים. וכמובן מצעים שעשויים ממאה אחוז כותנה נחשבים לאיכותיים ביותר. כמו כן מצעים מוצעים בשוק מסוגים שונים של כותנה באיכויות שונות.

 

כותנה פרקל מה זה

כאמור, איכות בדי מצעים משתנה גם בהתאם לסוגי בדי הכותנה השונים וצורת אריגתם. כך, בד כותנה פרקל מעיד על אריגת שתי וערב קלאסית, עם מצעים נעימים ומאווררים במיוחד מעולים למי שסובל בלילה מהזעה או מחום. פרקל מגיע בצפיפות שנעה בין 180 ל- 1200 חוט לאינץ’.

 

מהם מצעי סאטן

מצעים מבד סאטן הינם מצעי כותנה שבה על כל שלושה או ארבע חוטים מושחל בכיוון הנגדי חוט אחד. כך מתקבל בד עם אריגה צפופה ואלכסונית המעניקה למצעים מגע רך, מלטף וחלק, עם צד אחד מט וצד שני מבריק שמזכיר משי. אם מייצרים את המצעים מחוטים ארוכים של כותנה מתקבלים מצעים עמידים ואווריריים. מצעים אלו מתאימים לכל עונות השנה וניתן למצוא מצעי סאטן בצפיפות 300 ועד צפיפות 500 חוט לאינץ’.

 

משמעות של מצעים מכותנה סרוקה

מצעים מכותנה סרוקה הינם למעשה מצעים העשויים מבד כותנה יותר מעודן מאשר כותנה רגילה. סוג זה של כותנה מיוצר על ידי סירוק של הכותנה הגולמית באמצעות מסרקי ברזל ומכאן גם שמם. סירוק זה מעדן את הכותנה, הופך אותה לאחידה בסיביה ומוציא ממנה פגמים. כך מתקבלים מצעים רכים במיוחד, מאוד נעימים למגע, המגלים רמה גבוהה של עמידות גם אחרי הרבה כביסות.

 

מצעים שעשויים מכותנה מצרית

סוג נוסף של מצעי כותנה איכותיים הינו כותנה מצרית. מדובר במצעים עשויים מסוג מסוים של כותנה הגדלה במצרים, שיש לה סיבים ארוכים במיוחד ואשר נדרשת לתנאי גדול מיוחדים ומאתגרים שמשפיעים גם על מחירה. כמו כן מצעים מכותנה מצרית מאופיינים ברמה גבוהה של אווריריות ועמידות, מגע נעים, ברק ורכות מפנקת.

 

מצעים מבד טריקו ג’רסי

מצעים מבגד טריקו ג’רסי הינם מצעים מסוג מסוים של בדי כותנה שהגיעו אלינו מאיי ג’רסי שבתעלת למנש שבין אנגליה לצרפת. בדים אלו עוברים למעשה הליך של סריגה שהופך אותם לבדי כותנה מאוד גמישים עם יכולת מתיחה גבוהה. כמו כן מדובר בבדים קלי משקל ואווריריים, בעלי רמת בידוד גבוהה. תכונות אלו הופכיות אותם מתאימים לכל עונות השנה עם אווריריות הנדרשת לקיץ ועם רמה גבוהה של בידוד הנדרש לחורף. כמו כן בדים אלו לא מתקמטים ואין צורך לגהץ אותם, כאשר ניתן למצוא בדי ג’רסי ברמות שונות של צפיפות חוטים.

 

מה זה מצעי פלנל

עוד סוג של מצעי כותנה הינם מצעי פלנל. מדובר במצעים אותם אורגים מחוטים עבים במיוחד, עם שיטת אריגה מאוד אוורירית עם כיסי אוויר. כתוצאה מכך מתקבלים מצעים מבודדים במיוחד, מאוד נעימים ורכים. ככאלו הם מצעים נהדרים ללילות קרים של החורף האהובים על כל המשפחה – הורים וילדים.

 

להזמנת מצעים איכותיים מסוגים שונים וברמות שונות של צפיפות ישירות דרך האתר של המותג HEAVEN לחצו כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן