שמיכות פוך לבית כיפי וחמים

כמעט בכל בית בישראל תוכלו למצוא שמיכות פוך לשימוש ביתי, השמיכות האלה אהובות כיוון שהן רכות, נעימות ומושלמות לכרבול לילי. שמיכות פוך לבית מגיעות בכמה ורסיות, כאלה טבעיות העשויות מפלומת ציפורים או מנצותיהן וכאלה סינטתיות.

שמיכות טבעיות לעומת שמיכות סינטתיות
ההבדל המרכזי בין השמיכות הטבעיות לבין השמיכות הסינטתיות הוא איכות החימום שהן מספקות והמבנה שלהן. שמיכות פוך טבעיות יכולות לעלות קרוב ל-2,000 ש”ח והאיכותיות שבהן עשויות מפלומת אווז, הפלומה של האווז היא למעשה הכיסוי שמכסה את החזה של האווז, נוסף אליהן יש מילויים מפלומת ברווז וכן מנוצות אווז וברווז שנחשבות לפחות איכותיות. השמיכות הטבעיות נחשבות לנעימות יותר למגע ולשומרות חום טובות יותר, לאור זאת ולאור עלות חומר הגלם המחיר שלהם גבוהה יותר מהמחיר של השמיכות הסינטתיות, לעיתים בפער משמעותי שיכול להגיע למאות ואלפי שקלים, כמו בתחום הכריות.

שמיכות סינטתיות הן לרוב שמיכות שממולאות בבד סינטתי, גם בין הבדים הסינתטיים יש פערים באיכות, הטובים שבהם עולים יותר משמיכות פוך טבעיות באיכות בינונית והזולים שבהם יכולים לעלות גם 100 ש”ח לשמיכה זוגית. הפערים במחיר באים לידי ביטוי באיכות שמירת החום של השמיכה וכן בכך שהשמיכות היקרות לרוב נעימות יותר למגע ביחס לשמיכות הזולות. לשמיכות הסינטתיות יש שני יתרונות מרכזיים על השמיכות הטבעיות.

היתרון הראשון הוא העובדה שלרוב השמיכות הללו היפואלרגניות ולכן מתאימות למי שסובל מאלרגיות, היתרון השני הוא שאת הרוב הגדול של השמיכות הסינתטיות ניתן לכבס במכונת כביסה ולייבש במייבש.

לאור היתרונות הללו השמיכות הסינתטיות מתאימות יותר לילדים, שכן מערכות וויסות החום שלהם לא מפותחות כשל המבוגרים כך ששמיכות הפוך הטבעיות עלולות לפגוע בבריאות שלהן.

קהל נוסף שמעדיף להשתמש בשמיכות פוך סינתטיות הוא קהל הצמחונים והטבעונים מכיוון שבמהלך הייצור שלהם לא עושים שימוש במוצרים מן החי.

איך לשמור על שמיכת פוך:
כדאי לנער כל יום שמיכות העשויות מנוצות או מפלומה ולהימנע מחשיפה ממושכת שלהן לשמש. בעונת החורף חשוב לחשוף את השמיכה ולתת לה לנדף את הזיעה שהצטברה במהלך הלילה, ניתן לעשות זאת על ידי ניעור או על ידי תלייה במקום פתוח ויבש, גם עדיף לטפל כך במצעים שלכם.
ממולץ להימנע משמירה של שמיכות הפוך בשקיות ניילון, ואקום ודומותיהן כיוון שהן עלולות להינזק מהמגע עם הפלסטיק. אם אתם מעוניינים לאחסן שמיכת פוך עדיף לעטוף אותה בסדין ולשמור בשקית עם כדורי נפטלין.
אם אתם מעוניינים לכבס שמיכה טבעית עדיף להשתמש בשירותי מכבסות מתמחות, כיבוס במכונה ביתית עלול להרוס את השמיכה לחלוטין. לעומת זאת את רוב השמיכות הסינתטיות ניתן לכבס במכונת כביסה ולייבש במייבש, זאת בהתאם להוראות על גבי השמיכה.
כדי לבחור שמיכות פוך מתאימות לבית שלכם תצטרכו להתחשב במספר פרמטרים כמו נוחות, אלרגיות ומחיר, על כל פנים שמיכה טובה תגרום לכם להנאה מתמשכת משנת הלילה שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן